Mit válasszak? Okos kapcsolót vagy okos izzót?

Ez a bejegyzés eredetileg ezen az oldalon jelent meg.

Sokakba merül fel a kérdés, amikor úgy döntenek, hogy a világítást már a modern technika segítségével szeretnék az otthonukban megoldani, hogy az okos kapcsolók vagy az okos izzók vonalán induljanak-e el, esetleg mindkettőre szükség lesz-e. A döntésben főként az egyéni preferenciák játszanak majd szerepet, de azért néhány szempontot érdemes figyelembe venni.

Hol használjuk azt a fényforrást? 

Milyen típusú fényforrással fogunk világítani? 

Mire használjuk? Általános világítás, feladat fény, hangulatvilágítás vagy díszvilágítás?

Meglévő vagy most kialakításra kerülő világításról beszélünk?

Éjszakai fényként szeretnénk-e használni az adott világítást?

Amennyiben a fenti kérdéseket tisztáztuk, az alábbiakat figyelembe véve már könnyen el fogunk tudni igazodni az okos megoldások elsőre talán kissé ingoványosnak tűnő talaján.

A cikk folytatását a Legrand partner klub oldalán olvashatod.

Kövess minket!

About okosotthon.guru

„A hálószoba lámpa kapcsolójához miért nincs távirányító?” Ez volt az a kérdés, ami elindított 2013-ban az okosotthonok világa felé, ekkor fogalmazódott meg bennem az elhatározás, hogy az otthonomat még kényelmesebbé, biztonságosabbá és nem utolsósorban energiatakarékosabbá teszem. Évekig nézelődtem a piacon fellelhető megoldások között, de még alaposabb utánajárás után sem tudtam eligazodni a rengeteg lehetőség és megoldás között, nem volt a piacon olyan megoldás vagy személy, aki átlátta volna a gyorsan változó okosotthon piacot és személyre szabottan tudott volna segíteni az otthonom kialakításában. Az elmúlt évek a lehetőségek feltérképezésével, kipróbálásával, valamint az önképzéssel teltek. Megismertem a „csináld magad” megoldásokat, a kész eszközöket majd a komplett épületautomatizálási rendszereket is. Kipróbáltam, szétszedtem, hogy megértsem, hogyan is működik, elkövettem az összes lehetséges hibát, amit ezen téren el lehet követni. Mindig arra törekedtem, hogy átfogóan megértsem és megismerjem a különböző megoldásokat és azok előnyeinek és hátrányainak ismeretében tudjak egyik vagy másik megoldás mellett dönteni. Az idő során azt vettem észre, hogy mások is hasonló helyzetbe kerültek, mint annak idején én. Szembesültek az őket elárasztó lehetőségekkel és nem tudnak választani az okosotthon megoldások között, mert úgy érzik, nincsenek a megfelelő információ birtokában. Feladatomnak éreztem, hogy segítsek nekik, így megalapítottam a Smartopert Kft-t és életre keltettem az Okosotthon Guru márkát, ahol márkafüggetlenül segítek eligazodni azoknak, akik okosotthont szeretnének, hogy valóban rájuk szabott okosotthonuk legyen. Telepítők és villanyszerelők is megkerestek, hogy melyik megoldást javaslom nekik, mert ők sem igazodtak ki a lehetőségek között, így született meg a Smopet, mely naprakész tudást biztosít a szakembereknek a piacon lévő megoldásokhoz, mert így lehetnek kiemelkedőek a területükön és szolgálhatják az ügyfeleik érdekeit.
View all posts by okosotthon.guru →