Aliro – tárulj, Szezám!

Ez a bejegyzés eredetileg ezen az oldalon jelent meg.

Az Apple, a Google és a Samsung összefogott zárgyártókkal és chipgyártókkal, köztük az Allegion (Schlage), az Assa Abloy (Yale), a Qualcomm és az NXP cégekkel, hogy megalkossák az okoszárak és digitális kulcsok nyílt szabványát, amelyek okostelefonokkal és okos órákkal használható. A csütörtökön induló kezdeményezés az Aliro nevet viseli, és ha valaha is tervezted, hogy az ajtódat az órád vagy a telefonod segítségével nyitod (például az éppen csak bevezetésre kerülő Apple Home Key-vel) akkor ez a szabvány neked szól!

Az Aliro-t – ami eszperantóul “hozzáférés”-t jelent – több mint 200 vállalat fejleszti, ugyanazt a modellt alkalmazva, amelyet a CSA az új Matter okosotthon-szabványnál is alkalmazott. Célja egy olyan globális kommunikációs protokoll és közös hitelesítő rendszer, amely lehetővé teszi, hogy bármely engedélyezett okostelefon vagy okosóra kinyithasson bármilyen okos zárat otthon, az irodában, az edzőteremben vagy máshol, függetlenül a telefon vagy a zár gyártójától.

Az Aliro-t – ami eszperantóul “hozzáférés”-t jelent – jelenleg több, mint 200 vállalat fejleszti, ugyanazt a modellt alkalmazva, amelyet a CSA az új Matter okosotthon-szabványnál is alkalmazott. Célja egy olyan globális kommunikációs protokoll és közös hitelesítő rendszer, amely lehetővé teszi, hogy bármely, hozzáférést kapó okostelefon vagy okosóra nyithasson bármilyen márkájú okos zárat otthon, az irodában vagy akár az edzőteremben.

A csoport igazgatótanácsának tagja az Allegion, az Apple, az ASSA ABLOY, a Google, az Infineon, a Kastle Systems, a Last Lock, az NXP Semiconductors, a Qualcomm, a Samsung és az STMicroelectronics.

A standard segítségével biztonságossá és egyszerűen kezelhetővé tennék a beléptetést, hasonló módon, ahogy most a bankkártyánkkal fizetünk az okos eszközeinken.

Kövess minket!

About okosotthon.guru

„A hálószoba lámpa kapcsolójához miért nincs távirányító?” Ez volt az a kérdés, ami elindított 2013-ban az okosotthonok világa felé, ekkor fogalmazódott meg bennem az elhatározás, hogy az otthonomat még kényelmesebbé, biztonságosabbá és nem utolsósorban energiatakarékosabbá teszem. Évekig nézelődtem a piacon fellelhető megoldások között, de még alaposabb utánajárás után sem tudtam eligazodni a rengeteg lehetőség és megoldás között, nem volt a piacon olyan megoldás vagy személy, aki átlátta volna a gyorsan változó okosotthon piacot és személyre szabottan tudott volna segíteni az otthonom kialakításában. Az elmúlt évek a lehetőségek feltérképezésével, kipróbálásával, valamint az önképzéssel teltek. Megismertem a „csináld magad” megoldásokat, a kész eszközöket majd a komplett épületautomatizálási rendszereket is. Kipróbáltam, szétszedtem, hogy megértsem, hogyan is működik, elkövettem az összes lehetséges hibát, amit ezen téren el lehet követni. Mindig arra törekedtem, hogy átfogóan megértsem és megismerjem a különböző megoldásokat és azok előnyeinek és hátrányainak ismeretében tudjak egyik vagy másik megoldás mellett dönteni. Az idő során azt vettem észre, hogy mások is hasonló helyzetbe kerültek, mint annak idején én. Szembesültek az őket elárasztó lehetőségekkel és nem tudnak választani az okosotthon megoldások között, mert úgy érzik, nincsenek a megfelelő információ birtokában. Feladatomnak éreztem, hogy segítsek nekik, így megalapítottam a Smartopert Kft-t és életre keltettem az Okosotthon Guru márkát, ahol márkafüggetlenül segítek eligazodni azoknak, akik okosotthont szeretnének, hogy valóban rájuk szabott okosotthonuk legyen. Telepítők és villanyszerelők is megkerestek, hogy melyik megoldást javaslom nekik, mert ők sem igazodtak ki a lehetőségek között, így született meg a Smopet, mely naprakész tudást biztosít a szakembereknek a piacon lévő megoldásokhoz, mert így lehetnek kiemelkedőek a területükön és szolgálhatják az ügyfeleik érdekeit.
View all posts by okosotthon.guru →