A Shelly Group új sebességbe kapcsol

Ez a bejegyzés eredetileg ezen az oldalon jelent meg.

A Shelly termékeket gyártó Allterco Robotics 2022-ben 46 millió Euro-s bevételt könyvelhetett el az okosotthon eszközein, Dimitar Dimitrov, a cég ügyvezetőjének célja, hogy 2026-ra 200 millió Euro-s bevételt generáljanak. Az ambíciózus cél megvalósítását a Platform-as-a-Service/Platform-on-Chip koncepcióval kívánják elérni éz ezzel az IoT chip gyártók piacára lépnének.
“Látni szeretném az első “Powered by Shelly” matricával ellátott háztartási nagygépet!” – nyilatkozta Dimitar Dimitrov. A cégcsoport névváltásának (Allterco-ból Shelly Group) és részleges átszervezésének hátterében az IoT chip piac felforgatását célzó tervek állnak, amely a cég az Expessif Systems-zel közösen tervezett és gyártott chipjeire épített Platform-as-a-Service szolgáltatásra támaszkodik.
A Shelly okosotthon eszköz márka sikere töretlen a hobbisták és a telepítő szakemberek között is, az idei évre 51%-os forgalom és nyereség növekedést várnak.
A cég a WiFi- és Bluetooth-protokoll alkalmazásának kombinációjára alapozta termékportfolióját, ezzel tartva alacsonyan a termékek árát és biztosítva az egyszerű csatlakoztathatóságot. A termékcsaládban relék, dimmerek, redőnyvezérlők, hőmérők, nyitásérzékelők, füst-, szén-monoxid és gáz szenzorok, vízbetörés érzékelők és népszerű fogyasztásmérő megoldások találhatóak.

Az idei legfontosabb projektjük egyértelműen egy Shelly-márkájú mikrokontroller fejlesztése, amit az Exrepssif Systems fog gyártani nekik. A gyártók az első termékek megjelenése óta együttműködnek, a közös chip gyártása logikus következő lépés. Az Allterco Robotics tervei szerint nem csak a saját termékportfoliójukba építik be ezeket a chip-eket, de a háztartási kis- és nagykészülék gyártóknak is szeretnék ezt és a hozzá kapcsolódó platformot értékesíteni. A termékcsalád célcsoportja azok a gyártók, akik one-stop-shop megoldással szeretnék letudni az okosotthonba építhetőség kérdését. Nem csoda, ha ismerős a recept, a Tuya pont ilyen megoldásokat kínál a gyártóknak, így a legfőbb riválisnak ez a platform számít.

Kövess minket!

About okosotthon.guru

„A hálószoba lámpa kapcsolójához miért nincs távirányító?” Ez volt az a kérdés, ami elindított 2013-ban az okosotthonok világa felé, ekkor fogalmazódott meg bennem az elhatározás, hogy az otthonomat még kényelmesebbé, biztonságosabbá és nem utolsósorban energiatakarékosabbá teszem. Évekig nézelődtem a piacon fellelhető megoldások között, de még alaposabb utánajárás után sem tudtam eligazodni a rengeteg lehetőség és megoldás között, nem volt a piacon olyan megoldás vagy személy, aki átlátta volna a gyorsan változó okosotthon piacot és személyre szabottan tudott volna segíteni az otthonom kialakításában. Az elmúlt évek a lehetőségek feltérképezésével, kipróbálásával, valamint az önképzéssel teltek. Megismertem a „csináld magad” megoldásokat, a kész eszközöket majd a komplett épületautomatizálási rendszereket is. Kipróbáltam, szétszedtem, hogy megértsem, hogyan is működik, elkövettem az összes lehetséges hibát, amit ezen téren el lehet követni. Mindig arra törekedtem, hogy átfogóan megértsem és megismerjem a különböző megoldásokat és azok előnyeinek és hátrányainak ismeretében tudjak egyik vagy másik megoldás mellett dönteni. Az idő során azt vettem észre, hogy mások is hasonló helyzetbe kerültek, mint annak idején én. Szembesültek az őket elárasztó lehetőségekkel és nem tudnak választani az okosotthon megoldások között, mert úgy érzik, nincsenek a megfelelő információ birtokában. Feladatomnak éreztem, hogy segítsek nekik, így megalapítottam a Smartopert Kft-t és életre keltettem az Okosotthon Guru márkát, ahol márkafüggetlenül segítek eligazodni azoknak, akik okosotthont szeretnének, hogy valóban rájuk szabott okosotthonuk legyen. Telepítők és villanyszerelők is megkerestek, hogy melyik megoldást javaslom nekik, mert ők sem igazodtak ki a lehetőségek között, így született meg a Smopet, mely naprakész tudást biztosít a szakembereknek a piacon lévő megoldásokhoz, mert így lehetnek kiemelkedőek a területükön és szolgálhatják az ügyfeleik érdekeit.
View all posts by okosotthon.guru →