Kategóriák: HírekKiemelt

Itt a tökéletes Sonoff? Megjelent a BasicR3 hiánypótló funkciókkal

A Sonoff Basic-et valószínűleg szinte mindenki ismeri. A nem túl szép – ám mégis ikonikus – dobozba bújtatott okosrelé az olcsóságával és bővíthetőségével nagyon rövid idő alatt nagy népszerűségre tett szert. Több változata is megjelent, azonban mindnek volt egy fontos hiányossága: gyárilag nem lehetett harmadik fél rendszerével integrálni. De itt a Sonoff BasicR3!

Bár a fenti problémára megoldást jelentenek a közösség által készített egyedi firmware-ek, ennek cseréje némi forrasztással és kódolással jár. Sokaknál nincs is meg a szükséges felszerelés ennek elvégzéséhez (bár ez is pár dollárért beszerezhető). Másik probléma, hogy ilyenkor sajnos le kell mondanunk a gyári felhős megoldást is használó mobil appról. Valószínűleg a gyártó meghallgatta a felhasználóit, ugyanis a most megjelenő új Sonoff Basic már alapból kínál egy alternatív megoldást erre a problémára.

Az új BasicR3 megújult köntösben érkezik, az elődhöz hasonlóan jó árazással. Az új formaterv elég tetszetős lett, úgy is, hogy megőrizte az előd ikonikus vonalait. Az újdonság hozza az eddig megszokott szolgáltatásokat, mint például az Amazon Alexa, Google Home és IFTTT támogatást. Ami mégis érdekessé teszi, hogy ebben már elérhető lesz egy HTTP API, amin keresztül integrálhatóvá válik a legtöbb okosotthon rendszerrel, azaz nem lesz többé szükség az egyedi firmware-ekre. Ezt a gyártó DIY módnak nevezte el és a termék adatlapján meg is jelölte a népszerű okosotthon alkalmazásokat. Ezen felül kapunk még egy LAN módot – melyről sok még nem derült ki –, ami akkor lehet hasznunkra, ha a wifi nem elérhető.

A Sonoff BasicR3 100-240V között használható maximum 10A áram mellett. Az elődhöz hasonlóan ez is a 802.11 b/g/n 2.4GHz vezeték nélküli megoldást használja. Jelenleg elővételben 5 dollár körüli áron kapható. RF funkciókkal kiegészített változata a Sonoff RFR3, mely jelenleg kicsivel több mint 7 dollár körül kapható. Lehet ezzel reagáltak az utóbbi időben egyre népszerűbb Shelly-re?

Kövess minket!
Virág Zoltán

Meetup szervező, előadó és okosotthon blogger. Szabadidőben otthonát és kertjét automatizálja, ezen felül kütyümániás alkalmazás fejlesztő.

Legfrissebb cikkek

Mitől okos az okosotthon?

Az okosotthon divatos hívószó, bár itthon még kevésbé népszerű, mint tőlünk nyugatabbra vagy keletebbre. De…

3 hónap ezelőtt

Az otthonokosítás buktatói

Az okosotthon kialakításának egyik alaplépése, hogy felkészítjük a lakást az okoseszközök fogadására. Sokszor nem is…

3 hónap ezelőtt

Mit okosíthatunk?

Ha listát kellene írnunk arról, hogy milyen eszközöket tudunk otthon automatizálni, valószínűleg a világítás, a…

3 hónap ezelőtt

Utazó okosotthon

Okosotthonunk számos olyan kényelmi és biztonsági funkciót kínál, amit jó lenne “magunkkal vinni” üdüléskor, üzleti…

3 hónap ezelőtt

Gondoskodó otthon – Időskori gondoskodás

Szüleink, nagyszüleink biztonságát szeretnénk szavatolni, ám mégsem szeretnénk megfigyelés alatt tartani őket. A gondoskodó otthonban…

3 hónap ezelőtt