Philips Hue, IKEA Trådfri vagy Yeelight?

Lényegében bármelyik. Mindegyik használható a népszerű okosotthon platformokkal. Ami alapján érdemes döntést hozni, hogy milyen megoldásokra van szükségünk: csak izzó, vagy LED szalag, esetleg spot lámpa. Ha nem használunk a Home Assistanthoz hasonló okosotthon platformot, akkor célszerű egy gyártó mellett dönteni, mivel ez esetben elég egy mobil app a vezérléshez, nem is beszélve az olyan extrákról, mint a csoportokba rendezés vagy az esemény vezérlés (azaz több eszköz képes együttműködni). Ha használunk az előbb említett platformhoz hasonlót, akkor ez a gyártó specifikus eseménykezelés feloldható, így lehet egyszerre többféle gyártótól is eszközünk, azok együtt tudnak majd működni.

A Philips régi motoros az okosvilágítás terén, így kiforrott Zigbee alapú platformja van, ehhez mindenképpen kell gateway. Széles termékskálával rendelkezik, azonban ez a legmagasabb árú. Az IKEA szintén Zigbee alapú, de platformja még nem tud annyi funkciót, mint a Philips. A termékpaletta amúgy sokmindenre ad megoldást, de nem olyan sokrétű, mint a Philips Hue. A felsorolásban a Xiaomi égisze alá tartozó Yeelight talán a legolcsóbb megoldást kínálja, de itt fel kell készülnünk a külföldi beszerzésre (kína, vagy eu raktár). A Yeelight is többféle termékkel rendelkezik, melyek WiFi-t használnak, e miatt nem kell gateway. Kevés eszköz esetén ez jó megoldás lehet, azonban soknál már javasoljuk a Zigbee-s megoldásokat.

Ezen felül már csak a pénztárcánk és a külcsín lehet a döntő.

About Virág Zoltán

Meetup szervező, előadó és okosotthon blogger. Szabadidőben otthonát és kertjét automatizálja, ezen felül kütyümániás alkalmazás fejlesztő.
View all posts by Virág Zoltán →