Nagy nevek a CSA új tagjai között – Matter

Ez a bejegyzés eredetileg ezen az oldalon jelent meg.

A Connectivity Standards Alliance jópár új tagot köszönhet a soraiban, nem titok, hogy a Matter vonzotta be őket a szövetség alá.

E nézzük, kik is jelentek meg itt és ez mit jelenthet a jövőre nézve :

Aeotec, Connected Response, Current Products Corp, DECELECT, DiCEworld, Eltako, E-Smart Home System, Fibar Group, Futurehome AS, Lite-On Technology, Mitsubishi Electric, PANKORE, Phyplus Electronics, POLYNHOME, Synaptics, Yeelight, Roca Sanitario, S.A., Whirlpool Corporation

Elsőre is feltűnhet, hogy olyan gyártókat is találhatunk a listában, akik eddig egyértelműen a Z-wave mellett tették le a voksukat. Ilyen például az AeoTec, akiknek jó oka van csatlakozni a CSA-hoz, hiszen a SmartThings platform átvételével közeledő lett számára a Zigbee irányvonal (ez az egyik protokoll, amit gondoz a CSA), a Matter kompatibilitás pedig adja innentől magát.

A másik nagy Z-wave-es cég a Fibaro eszközöket gyártó Fibar Group, amely a Nice Group-hoz való csatlakozása miatt is tekintet a multiprotokollos megoldások felé és ne feledjük, hogy a Fibaro Home Center 3 tartalmazza az a Zigbee chipet, amely történetesen Matter protokoll kezelésére is alkalmas.

A Synaptics neve ismerős lehet annak, aki Windows operációs rendszerrel érkező notebook-ot használt már, hiszen a legtöbb touchpad a Synaptics megoldásait alkalmazza.

Itt van még a Whirpool is, talán őket sem kell bemutatni, a háztartási eszközök és berendezések széles spektrumában kínálják eszközeiket.

A Mitsubishi Electric a cég elektronikai portfólióját viszi és a Whirpool-hoz hasonló módon lefedni a teljes otthoni eszköz palettát is.

Jól látszik, hogy a Matter és a Zigbee protokollok mögötti gyártói háttér egyre nagyobb, amely jó jel a jövőre nézve, hiszen egy széles körben támogatott IoT szabvány, amely már tesztelt megoldásra épül (IPv6LoPAN) egyszerűsítheti az életünket és csökkenheti a bekerülési költségeket, ami a rendszer széles körű elterjedéséhez vezet.

Kövess minket!

About okosotthon.guru

„A hálószoba lámpa kapcsolójához miért nincs távirányító?” Ez volt az a kérdés, ami elindított 2013-ban az okosotthonok világa felé, ekkor fogalmazódott meg bennem az elhatározás, hogy az otthonomat még kényelmesebbé, biztonságosabbá és nem utolsósorban energiatakarékosabbá teszem. Évekig nézelődtem a piacon fellelhető megoldások között, de még alaposabb utánajárás után sem tudtam eligazodni a rengeteg lehetőség és megoldás között, nem volt a piacon olyan megoldás vagy személy, aki átlátta volna a gyorsan változó okosotthon piacot és személyre szabottan tudott volna segíteni az otthonom kialakításában. Az elmúlt évek a lehetőségek feltérképezésével, kipróbálásával, valamint az önképzéssel teltek. Megismertem a „csináld magad” megoldásokat, a kész eszközöket majd a komplett épületautomatizálási rendszereket is. Kipróbáltam, szétszedtem, hogy megértsem, hogyan is működik, elkövettem az összes lehetséges hibát, amit ezen téren el lehet követni. Mindig arra törekedtem, hogy átfogóan megértsem és megismerjem a különböző megoldásokat és azok előnyeinek és hátrányainak ismeretében tudjak egyik vagy másik megoldás mellett dönteni. Az idő során azt vettem észre, hogy mások is hasonló helyzetbe kerültek, mint annak idején én. Szembesültek az őket elárasztó lehetőségekkel és nem tudnak választani az okosotthon megoldások között, mert úgy érzik, nincsenek a megfelelő információ birtokában. Feladatomnak éreztem, hogy segítsek nekik, így megalapítottam a Smartopert Kft-t és életre keltettem az Okosotthon Guru márkát, ahol márkafüggetlenül segítek eligazodni azoknak, akik okosotthont szeretnének, hogy valóban rájuk szabott okosotthonuk legyen. Telepítők és villanyszerelők is megkerestek, hogy melyik megoldást javaslom nekik, mert ők sem igazodtak ki a lehetőségek között, így született meg a Smopet, mely naprakész tudást biztosít a szakembereknek a piacon lévő megoldásokhoz, mert így lehetnek kiemelkedőek a területükön és szolgálhatják az ügyfeleik érdekeit.
View all posts by okosotthon.guru →