Az Allterco megveszi a Qubino-t: Jön a z-wave-es Shelly?

Ez a bejegyzés eredetileg ezen az oldalon jelent meg.

A Shelly termékcsaládot gyártó bolgár Allterco Robotics anyavállalata 2022. június 9-én bejelentette a Qubino termékcsaládot gyártó szlovén GOAP d.o.o. Nova Gorica felvásárlási szándékát. Az 1,3 milliárd forint értékű felvásárlással a az Allterco nem csak a termékpalettáját bővíti, hanem olyan új piacokra is belép, mint a körutazásokat kínáló óceánjárók.

A felvásárlás több találgatásra is okot ad:
Az Allterco Robotics szakít-e ezek után a wifi-re épülő technológia kizárólagosságával?
A cég első eszköze, amely nem került végül piaci bevezetésre a SHE multiprotokollos központ lett volna, amivel akkor egyedülálló megoldást kínált volna, de az eszköz alapköltségei olyan magasak lettek volna, amit nem tudtak elfogadni. Ez után született meg a Shelly termékcsalád és ezzel elköteleződtek a wifi protokoll mellett, amit sokáig szigorúan tartottak is.
Bár az új termékek esetében megjelent a párosítási folyamatot egyszerűsítő Bluetooth támogatás valamint a vezérlőszekrényekbe kerülő modellek esetében a LAN támogatás, a fő protokoll még mindig a WiFi volt.

A Qubino megmarad-e teljesen külön márkának?
A Qubino jó minőségű, megbízható eszközei a z-wave eszközök piacán a felső-közép kategóriába tartoznak. A szakmában elismert név megtartása, főleg az olyan, lassan váltó, robosztus piacon, mint az óceánjárók piaca, létfontosságú lehet, de lehetőséget is kínál, hogy egy “gazdaságos” termékvonallal kiegészítve megnövelje a bevételeit. A kérdés az, hogy a Shelly lép egy kategórával feljebb vagy a Qubino fog olcsóbb termékeket is kínálni, esetleg a kategórákaz a termékcsaládok fogják képviselni.

Hasonló felvásárlásokra az elkövetkező 2 évben biztosan számíthatunk.

Kövess minket!
, ,

About okosotthon.guru

„A hálószoba lámpa kapcsolójához miért nincs távirányító?” Ez volt az a kérdés, ami elindított 2013-ban az okosotthonok világa felé, ekkor fogalmazódott meg bennem az elhatározás, hogy az otthonomat még kényelmesebbé, biztonságosabbá és nem utolsósorban energiatakarékosabbá teszem. Évekig nézelődtem a piacon fellelhető megoldások között, de még alaposabb utánajárás után sem tudtam eligazodni a rengeteg lehetőség és megoldás között, nem volt a piacon olyan megoldás vagy személy, aki átlátta volna a gyorsan változó okosotthon piacot és személyre szabottan tudott volna segíteni az otthonom kialakításában. Az elmúlt évek a lehetőségek feltérképezésével, kipróbálásával, valamint az önképzéssel teltek. Megismertem a „csináld magad” megoldásokat, a kész eszközöket majd a komplett épületautomatizálási rendszereket is. Kipróbáltam, szétszedtem, hogy megértsem, hogyan is működik, elkövettem az összes lehetséges hibát, amit ezen téren el lehet követni. Mindig arra törekedtem, hogy átfogóan megértsem és megismerjem a különböző megoldásokat és azok előnyeinek és hátrányainak ismeretében tudjak egyik vagy másik megoldás mellett dönteni. Az idő során azt vettem észre, hogy mások is hasonló helyzetbe kerültek, mint annak idején én. Szembesültek az őket elárasztó lehetőségekkel és nem tudnak választani az okosotthon megoldások között, mert úgy érzik, nincsenek a megfelelő információ birtokában. Feladatomnak éreztem, hogy segítsek nekik, így megalapítottam a Smartopert Kft-t és életre keltettem az Okosotthon Guru márkát, ahol márkafüggetlenül segítek eligazodni azoknak, akik okosotthont szeretnének, hogy valóban rájuk szabott okosotthonuk legyen. Telepítők és villanyszerelők is megkerestek, hogy melyik megoldást javaslom nekik, mert ők sem igazodtak ki a lehetőségek között, így született meg a Smopet, mely naprakész tudást biztosít a szakembereknek a piacon lévő megoldásokhoz, mert így lehetnek kiemelkedőek a területükön és szolgálhatják az ügyfeleik érdekeit.
View all posts by okosotthon.guru →